כיצד לבחור ציוד לגיימינג?

המדריך לגיימר המתחיל

 

02/2/20

לגיימר המקצועי, אשר נוטה לשבת שעות ארוכות מול המחשב יש צורך באיבזור מתקדם למטרות אלו לחווית משחק מהנה וחלקה החל ממסך גדול ומעוצב לממש רהיטים (כיסא מחשב לגיימר הוא דוגמא מובהקת) אשר נועדו לעמדות גיימינג מקצועיות. לעת עתה, נתרכז באביזרים אשר מתחברים אל המחשב בפועל:

אוזניות לגיימינג:

בעולם הגיימינג השחקן חייב להיות בתקשורת רציפה עם שחקנים אחרים ולשמוע הוראות והנחיה לאירועים המתרחשים בשטח המשחק, לכן חשוב כי האוזניות יהיו פונקציונליות ונוחות לשימוש.
אוזניות גיימינג מאופיינות בכל שהן עוטפות את כל האוזן ואוטמות רעשים מבחוץ (ההגדרה המקצועית היא
Closed back) ודואגת שה”עולם החיצון” לא יפריע לחווית המשחק. בנוסף, הם כוללות מיקרופון מובנה עם מסנן רעשים איכותי הניתן לכיוונון קרוב לפה אשר יאפשר תקשורת טובה עם גיימרים אחרים מכל העולם. ישנם מספר מאפיינים המשפיעים על מחיר האוזניות החל ממידת האטימות, טווח הקליטה (במקרה של אוזניות אלחוטיות), רכות החומרים, איכות הסאונד ועוד.

עכברים לגיימינג:

העכבר הוא למעשה השליטה העיקרית ב”דמות” המשחק ומסיבה זאת כל גיימר חייב עכבר גיימינג. כאשר בוחרים עכבר למשחקי מחשב יש לשים לב בעיקר לנוחות השימוש והביצועים. העכבר צריך להתאים לגודל כף היד ולסגנון האחיזה של השחקן. בנוסף, ישנם 2 פרמטרים חשובים:

DPI – Dots Per inch – כמות הנקודות שהעכבר מסוגל לקרוא בשטח של אינץ’ מרובע או במילים אחרות: מידת דיוק השטח של העכבר. רוצים לתת איזה Headshot  טוב ליריב מרוחק? זה מה שיעזור לכם. יש עכברי גיימינג שמאפשרים לבחור את רמת ה-DPI בהתאם לסוג המשחק.

Polling  Rate – נמדד בהרצים ((Hz ומתייחס למהירות המידע שהעכבר מעביר למחשב בנוגע למיקומו על המסך. במילים פשוטות כמה זמן ייקח עד שהמחשב יקבל את המידע איפה העכבר ממוקם כאשר השאיפה היא כמובן שלא תהייה Latency בכלל. צריכים להתגונן במהירות מיריב שהפתיע אתכם? זה מה שאתם צריכים.

חשוב לדעת: DPI גבוה בא לידי ביטוי טוב יותר ככל שרזולוציית המסך גבוהה יותר.

מקלדות גיימרים:

מקלדות המיועדות לגיימרים גדולות יותר, מרווחות יותר ויקרות משמעותית מהמקלדות הרגילות. באופן ומכילות תכונות שנועדו לשפר את יכולות השחקן ולהעניק לו חוויית משחק נוחה יותר. לדוגמא:
חלקם מגיעות עם סט מקשים נפרד המיועד אך ורק למשחק או ג’ויסטיקים וחוגות שונות לאותה מטרה. כמעט תמיד הם יהיו בעלות תאורת מקשים פנימית ומסך
LCD המציג מידע רלוונטי לגבי המשחק בנוסף לחיבורי USB המיועדים לחיבור של מכשירים חיצוניים כגון הגה או ג’ויסטיק.

חברת יו-יו דיגיטל מחזיקה מוצרים מתקדמים לגיימרים במחירים משתלמים במיוחד. כשתצטרכו לשדרג את עמדת המשחק שלכם אנחנו ממליצים בחום כי תעברו על הקטלוג המוצרים שלנו הכולל אביזרים של החברות המובילות בעולם לגיימינג כגון רייזור, דרגון, סוני ועוד.

צרו קשר עוד היום –
03-6818151

Gaming
Gaming2